The Witcher 3 Tam Çözüm (Görevler)

Bu tam çözüm, içeriğinde The Witcher 3: Wild Hunt’teki ana görevleri bölümlere ayırıp tam çözüm olarak sizlere sunacağız ilgili içeriği bulmanıza yardımcı bir listedir. İlk sayfada hikaye görevleri olmak koşulu ile yan görevler, kontratlar, hazine avları için ayrı sayfalar vardır. Aşağıdaki menüden bu sayfalara ulaşabilirsiniz:

Oyunda ilerleme kaydettikçe tam çözüm eklemeye devam edeceğim.

 The Witcher 3 Tam çözüm

Giriş Bölümü

Kaer Morhen, The Witcher 3: Wild Hunt ‘taki ilk ana görevdir. Karakter kontrolü ve dövüş sistemine dair öğretici görevidir. Ayrıca bazı ana karakterleri tanıtır.

Oyun, Witcher kalesi Kaer Morhen’in misafir odasında başlar. Yennefer‘ın küçük, böcek benzeri bir canlıyı küvete sokmasıyla banyo keyfi bölünen Geralt küvetten çıkar ve giyinir.

İlk görev, kapıyı açıp aşağı inmek için anahtarları bulmak. Bunu yapabilmek için Witcher Hislerini kullanmanız gerekmekte. Normal görüşün aksine Witcher hislerini kullandığımızda artırılmış görüş moduna geçeriz. Bu görüş modunda yağmalanabilecek veya incelenebilecek görevle ilgili öğeler kırmızı renkle, yağmalanabilecek veya etkileşime girebilecek diğer nesneler sarı renkle vurgulanır. Witcher hislerini kullanın ve odayı keşfedin;

 • Yataktaki giysiler
 • Kitaplıktaki gümüş takı kutusu
 • Küçük masadaki meyve suyu sürahisi
 • Kapının yanındaki kitaplıkta parfüm şişesi
 • Kapının yanındaki masada anahtar

İlk dört maddenin incelemesi, Yennefer ile bir konuşma yapmanıza yol açar. Doğrudan Yennefer ile de konuşabilirsiniz, ancak seçtiğiniz konuşma seçeneği farketmeksizin acele etmenizi ve eğitimi için Ciri’yi görmenizi söyler.

Kapının anahtarını al. Bu anahtar ile kilitli olan kapıyı açabilir ve istediğiniz zaman odadan ayrılabilirsiniz.

Ayrıca balkona çıkarsanız, kalenin ve çevredeki kırların olağanüstü manzarasını görebilirsiniz. Geralt gördüğü manzara karşısında yorum yapacaktır.The Witcher 3 Tam çözüm

görevi bitirebilirsiniz

Alt Kat

Merdivenlerden aşağıya, alt kata inince sinematik başlayacak. Vesemir’in Ciri’ye “Gullar ve Algullar” hakkında ders verirken uyuyakaldığını, Ciri’nin ise ders çalışmak yerine kılıç eğitimi yaptığını görürsünüz.

Vesemir uyanacak ve onunla bazı diyaloglar gerçekleşecektir. Aşağıdaki avluda Ciri pratik yaparken görülebilir. Sonrasında Geralt, Vesemir’in isteği üzerine Ciri ile konuşacak.

Ciri ile konuşurken, bir noktada Geralt, “duvarlarda koşalım” seçeneğini seçerse, “Hareket Mekaniği Eğitimi”ne başlayacak ve Ciri ile avluya kadar yarışacaktır.The Witcher 3 Tam çözüm

Ciri ile Duvarlarda Koşma

Duvarlarda koşma seçeneğini seçerseniz, merdivene tırmanmanız, bir dizi çıkıntıya tırmanmanız, ardından platformları ve çıkıntıları aşıp aşağıdaki avluya ulaşmanız gerekir.

(Yüksek yerlerden, çıkıntılardan aşağı atlamamaya dikkat edin – eğitimde ölmek istemezsiniz!)

Talim alanına ulaşmak için, Ciri’yi surlar boyunca uzanan tırmanma ve koşu parkurunda takip edin. Ciri kazanırsa seninle alay edecektir ancak Geralt kazanırsa Ciri bacaklarının kısalığını suçlar.

Avlu Eğitimi

A

 

Geralt’ın rüyasında Wild Hunt

Talim alanına geldikten sonra Ciri, Vesemir’in uyumadan önce anlattığı dersi tamamlayıp öğrendiğini söyler.

Bu noktada, Vesemir, size witcher işaretleri dahil tüm dövüş sistemini öğrenebileceğiniz bir antrenman modunu önermektedir. “Serbest antrenmana geçelim” seçeneğiyle bu sahneyi atlayabilirsiniz.

Antrenmanın ardından Ciri’nin maketin kafasındaki miğferi surlardan dışarı uçurduğunu görürsünüz ve o anda son bir sinematik gözükür. Bir süre sonra, Geralt bir şeylerin ters gittiğini anlar ancak hava aniden değişir ve Vahşi Av ortaya çıkar. Ciri’nin öldürülmesi ile Geralt bir kabus gördüğünü fark eder ve uyanır.

Günlük Kaydı

Her hikayenin bir yerden başlaması gerekir. Bu seferki, Mavi Dağlar‘daki efsunger kalesi Kaer Morhen’in konuk odasında, Geralt’ın banyo yaparak efsungerlerin kişisel hijyenlerini ihmal ettikleri teorisini çürütmesi ile başlıyor. Ancak banyosu Yennefer tarafından kabaca yarıda kesiliyor. Zaten sahire aksini yapar mıydı hiç? Geralt’a Ciri’yle talim yapacağına dair verdiği sözü hatırlatıyor. Kahramanımız sahireye veda edip hisarın avlusuna inmekten başka ne yapabilirdi ki? Bunun büyük bir maceranın başlangıcına işaret edeceğinin hiç farkında değildi.

Meğerse, Kaer Morhen’de vuku bulan her şey aslında bir rüyaydı… Bu, efsungerleri bile çığlık çığlığa, alınlarında soğuk terlerle uyandıracak cinsten bir rüyaydı. Geralt ateşin yanında çömelerek savaşın harap ettiği, muharebe izlerinin ufka kadar uzandığı araziye göz gezdirdi. Ancak bu kamp alanını manzarası için seçmemişti. Onu buraya Yennefer’in izi getirmişti…

Hedefler

 • Yatak odası kapısının anahtarını bulmak için Witcher Hislerini kullan.
 • Aşağı kata in
 • Ciri ile konuş
 • (isteğe bağlı) Kale siperlerinden aşağıki avluya doğru koşuda Ciri’ye katıl.
 • (isteğe bağlı) Kılıcını çek.
 • (isteğe bağlı) Vesemir’e nişan al
 • (isteğe bağlı) Hızlı saldırı yap. 0/3
 • (isteğe bağlı) Güçlü saldırı yap. 0/3
 • (isteğe bağlı) Saldırılardan sıyrıl. 0/2
 • (isteğe bağlı) Vesemir’in saldırılarından yuvarlanarak kurtul 0/2
 • görevi bitirebilirsiniz

The Witcher 3 Tam çözüm 

Leylak ve Bektaşi Üzümleri görevi, Witcher 3 ana görevlerinin ikincisi ve eğitim görevinden sonraki ilk görevdir. Geralt ve Vesemir, Yennefer‘ın izlerini takip ederken, köylüleri korkutan bir Griffin kontratı kabul etmesi karşılığında, bölgedeki denetimi sağlayan Nilfgaard yüzbaşısı Yennefer’ın nerede olduğu ve nereye gittiği hakkında bilgi verecektir.

Oynanış

Kaer Morhen’deki Yennefer ve Ciri kabusundan uyanan Geralt, Vesemir ile gördüğü rüya ve Yennefer hakkında kısa bir sohbet gerçekleştirir. Geralt ve Vesemir’in kamp kurdukları yere Gûllar saldırır.

Not: Bu noktadan itibaren açık dünya deneyimi yaşamakta özgürsünüz. Ana görevi tamamlayabilir veya farklı oyun deneyimi için kendi yolunuzu oluşturabilirsiniz. Diğer bölgelerin kilidini açabilmek için ana görevlerde ilerlemeniz gerekmektedir. Maceranız süresince, çeşitli zamanlarda, yolunuzun üstünde yada haritayı keşfederken alabileceğiniz yan görevler ve sözleşmelerle karşılaşacaksınız. Ayrıca haritada simya formülleri için gerekli bitkileri toplayabilirsiniz.

Vesemir’i Takip Et

Bulunduğunuz alanı düşmanlardan temizledikten sonra, açılış sinematiğinde gördüğünüz kuzguna ait kristal kafatasını yola yakın bölgede arayabilirsiniz. Daha sonra Vesemir ile yolda ilerlemek için atınıza binin.

Not: bir yolda ilerlerken atınızı otomatik olarak yolu takip etmesi şeklinde ayarlayabilirsiniz, böylelikle atınızın kondisyonu düşmez.

Geralt, Yağmalanmış Köy’ün karşı tarafındaki köprüden geçerken, bir tüccarın griffin saldırısına uğradığı bir sinematik görürsünüz. Griffin kaçmadan önce Vesemir’i yaralar. Saklandığı yerden çıkan tüccar, teşekkür ederek ödül isteyip istemediklerini sorar. Geralt ödül isterse 50Crownitem kazanır. Ödül istemediği takdirde Ak Bostan’daki hancı ona bedava yemek verir ve tüccar bazı eşyalar için indirim yapar.

Toparlanın ve bir zamanlar Temerya’nın bir parçası olan ancak şu sıralar Nilfgaard kontrolünde bir köy olan Ak Bostan’a giden yolu takip edin. Hanın içine girdiğinizde hancıyla konuşmaya başlarsınız ancak hancı Geralt’ın aradığı kadın hakkında hiçbir şey bilmediğini, bunun yerine başkalarına sormayı deneyebileceğini söyler. Bu sahneden sonra, Vesemir yaralarıyla ilgilenmek üzere geride kalır.

Yolculara Yennefer’ı Sormak

Yennefer’ın durumunu sorabileceğiniz üç seçenek vardır. Aslında Geralt’ın görevi geçmek için yalnızca Gaunter O’Dimm ile konuşması yeterlidir ancak tercihe bağlı olarak diğer yolcular ile de konuşabilir.

 • Mikah ve Dromle, bulunduğunuz konuma en yakın masada oturan iki köylü. Konuşma sırasında Axii işaretini seçersiniz ek diyaloglar ve 25Tw3 icon xp kazanırsınız
 • Aldert Geert, Yennefer hakkında işe yarar herhangi bir bilgi vermese de bir tür ticaret oyunu olan Gwent’i tanıtır. Aldert ile konuşmak Collect ‘Em All isimli ikincil görevin başlamasına yol açar.
 • Gaunter O’Dimm kendisini serseri bir tüccar olarak tanıtır ve Yennefer’ın bölgedeki Nilfgaard Garnizonun yüzbaşısı ile görüştüğünü belirtir ve daha fazla bilgi almak istiyorsa Geralt’a garnizona gitmesini söyler. Geralt, Gaunter’in kendisine içki ısmarlamasına izin verirse Nilfgaard Limonu alır.

Nilfgaard Garnizonunu Ziyaret

Not: —anlamlandırılmamış çeviri—

Handan çıktıktan sonra ekrana gelen sinematikte 3 köylünün Geralt’ın önünü kestiğini görürüz. Diyalog penceresinde Axii seçeneğini kullanırsanız 25Tw3 icon xp bonus kazanırsınız ve üç rakipten birisini devreden çıkarmış olursunuz. Bu seçeneği seçtiğinizde, diğer ikisinin size saldıracağını unutmayın. Sadece bir kişiye karşı dövüşmeyi seçerseniz diğer ikisinin kavgaya katılmayacağını görürsünüz.

Kavgadan sonra köyün kuzeyinde bulunan Nilfgaardian Garnizonuna gidin ve Yüzbaşı Peter Saar Gwynleve ile konuşun.

Not: Garnizona gitmek için nehir boyunca ilerlerseniz, tamamlanması kolay bir ikincil görev olan Gıcır Gıcır Kızartma Tavası isimli göreve rastlayabilirsiniz.

Yüzbaşı, Geralt’ın bir witcher olduğunu öğrendikten sonra bölgedeki griffinle ilgilenmesini halinde Yennefer hakkında bilgi vereceğini belirtir. Daha sonra yakın zamanda saldırıya uğrayanlar hakkında avcı Mislav ile konuşabileceğinizi ve yerel bitki uzmanı Tomira’dan da griffini tuzağa çekme konusunda yardım isteyebileceğinizi belirtir.

Not: Tomira bu konuşmadan önce erişilebilir olmayacaktır. Yüzbaşı ile görüşmeden Tomira’yı ziyaret etmeyi denersen kapının kilitli olduğunu görebilirsin.

Bu konuşmadan sonra görev hedefi Griffin Kontratını Tamamla olarak değişecek ve görev listenize Ak Bostan Canavarı adı verilen yeni bir görev eklenecek. Mevcut görevde ilerlemek için yeni görevi tamamlaman gerekmekte.

Ak Bostan’dan Ayrılma Hazırlığı

Griffin sözleşmesini tamamladıktan sonra, Ak Bostan Hanında Vesemir ile buluşun. Handa, mevcut müşterilerin yerini kavga etmek isteyen haydutlar alacaktır.

Not: Vesemir ile konuşmaya başladığınızda, sizi Ak Bostan’dan uzağa götüren bir dizi olaylar gerçekleşecektir. Hikayede ilerlemeden önce almış olduğunuz ikincil görevler var ise tamamlamanız gerekmektedir, aksi durumda bu görevler başarısız olacaktır. Ayrıca hancı Elsa, göreve başladığınızda erişilemez hale gelecektir. ancak satışa sunulan Gwent kartları, henüz almadıysanız Bram’den alınabilir.

Vesemir ile konuştuğunuz sırada, ekranda bir ara sahne belirecek ve Geralt ile Vesemir’i tuzağa düşüren bir grup haydutun ortaya çıktığı görülecektir. Bu sahnenin ardından Geralt’ın haydutları öldürmesi gerektiğini belirten Ak Bostan’daki Hadise isimli görev başlar.

Dövüşten sonra, köylülerin, kendisine saldıranları acımasızca öldürdükleri için witcherlardan köyü terk etmelerini istediği görülür. Hanın dışına çıktıklarında ise bir grup Nilfgaard askerinin ve Yennefer’ın onları beklediğini görürsünüz. Yennefer, Geralt’a, İmparator Emhyr’in Vizima’da kendisiyle görüşmek için beklediğini söyler. Vesemir ise politik konulara girmek istemediğini belirtip Kaer Morhen’e geri dönmeye karar verir.

Ekranda, Geralt ve Yennefer Vizima’ya doğru ilerlediğini gösteren bir sinematik belirir. Hemen sonrasında ise Vahşi Avın saldırdığı görülür. Vahşi Avdan kaçışları, Geralt geçtikten sonra Yennefer’ın bir köprüyü patlatması ile sona erer ve görev tamamlanmış sayılır.

Günlük Kaydı

Yennefer nihayet Geralt ile irtibata geçmişti. Birbirlerini yıllardan beridir görmemişlerdi. Ve onca senenin ardından Yennefer Geralt’a, kendisiyle Willoughby köyünde buluşmasını isteyen ve tabii ki leylakla bektaşi üzümü kokan bir mektup göndermişti. Mektupta “çok mühim bir konu hakkında” yazmıştı.
Yennefer’le ilgili her şeyde alışkanlığı olduğu üzere witcher, atına atlayıp büyük bir süratle fırlamıştı. Ne yazık ki geç kalmıştı. Köyden geçen ordular, Willoughby’yi yerle bir etmişti. Yennefer ortalarda yoktu. Geralt, yolda karşılaştığı Vesemir’in yardımıyla Yennefer’in izini buldu ve iki witcher, izi takip etmeye başladı. Yabani toprakları ve muharebe meydanlarını büyük bir hızla aşan Yen, atını kuzeye sürmüştü. Acelesi vardı. Belki de başı dertteydi…
En nihayetinde, Geralt’ı bulan Yennefer oldu. Yennefer hemen Vizima’ya at sürmeleri konusunda ısrarcı davrandığından, eski aşıkların yeniden bir araya gelmelerinin tadını çıkaracak tek bir anı bile olmadı. Orada onları Nilfgaard imparatoru bekliyordu. Temerya’nın eski başkenti Ak Bostan’dan sadece birkaç kilometre ötede olsa da, yolculuk bir çok olaya gebeydi…

Hedefler

 • Gûlları öldür.
 • Vesemir’i takip et.
 • Ak Bostan’daki tavernaya git.
 • Yolculara Yennefer’ı sor.
 • Nilfgaardlılara Yennefer’ı sor.
 • Grifin kontratını tamamla.
 • Vesemir ile birlikte Ak Bostan’dan ayrılmaya hazırlan.
 • görevi bitirebilirsiniz
The Witcher 3 Tam çözüm

Ak Bostan Canavarı görevi, Witcher 3 ana görevlerinin üçüncüsüdür. Oyuncu bu görevi Leylak ve Bektaşi Üzümleri görevi sırasında tamamlamak zorundadır. Geralt ve Vesemir, Yennefer‘ın nerede olduğunu öğrenebilmek için Ak Bostan’daki Grifin kontratı görevini alması gerekmektedir.

Oynanış

Görevin hedefleri arasında, farklı kişilerden yardım isteyebileceğiniz yazsa da aslında buna gerek yok. Eğer saldırıya uğrayan devriyenin yerini yada geyikdikenlerin yerini biliyorsanız, doğrudan bu konumlara gidebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız bazı yan görevleri ve olayları atlayacağı için önerilmez. Peter Saar Gwynleve ile konuşmadan önce envanter veya zulada geyikdikeni bulundurmanın Tomira ile konuşma seçeneğini atladığını, grifinin yuvasını önceden ziyaret ettiğinizde veya saldırı alanını incelediğinizde Mislav ile diyaloğun atlanıldığını unutmayın.

Avcı

Not: Eğer Grifin’in yuvasını daha önce bulursanız, bu seçeneği geçip aşağıdakilere devam edebilirsiniz.

Haritada işaretlendiği gibi avcının kulübesine gidin. Avlanmaya gittiği için onu bulmanız gerek.

Bıraktığı parçaları bulmak ve incelemek için avcı kulübesinin ön kapısının etrafına bakın. Ormandaki izleri takip edin ve avcı Mislav ile konuşun. Ona acelesi olduğunu söyleyebilirsin, böylelikle seni doğrudan devriyeye saldırı yapılan bölgeye götürür ya da vahşi köpekleri kesmesine yardım edebilirsin.

Eğer köpekler konusunda Mislav’a yardım etmeyi kabul edersen, bir sürüye kadar onu takip etmen gerek. Daha sonra vahşi köpekleri ortadan kaldırdığınız için 9 XP kazanırsınız.

Not: Aslında vahşi köpekleri öldürürken Mislav’a yardım etmek zorunda değilsiniz. Köpeklerle mesafenizi korursanız Mislav köpekleri ok ile tek tek öldürür. Sadece biraz zaman alır.

Köpekleri alt ettikten sonra avcı ile tekrar konuşun. Size üzücü aşk hikayesini ve lordunun evinin nasıl yıkıntı haline geldiğini anlatır. Mislav hikayeyi bitirdikten sonra 350 XP kazanırsınız.

Hikayeden sonra Mislav’a aceleniz olduğunu söylersen, sizi doğrudan grifin saldırısının olduğu yere götürecek. Saldırı alanına girdikten sonra Witcher Duyularını kullanarak birkaç ipucunu incelemeniz gerekir;

 • Kutlama yapıldığını gösteren şişeler
 • Nilfgaardlıların bölgede olduğunu belirten kamp ateşi
 • Bir katliam olduğunu gösteren kanla kaplı toprak
 • Nilfgaard askerlerinin kamptan uzaklaştıklarını gösteren izler

Son izleri bulduktan sonra, kırık köprüyü geçerek grifinin yuvasına 

Dead griffin

 

gelinceye kadar izleri takip edin. Görevin bu bölümünü tamamlamak ve 500 XP kazanmak için parçalanmış vücudu, yerdeki kemikleri ve grifinin cesedini inceleyin. Bir grup Nilfgaard askerinin uyurken dişi grifini yuvasında öldürdüğünü ve bu nedenle erkek grifinin bölgedeki insanlara ve askerlere saldırdığını öğreneceksiniz.

Otacı

Tomira’nın kulübesine gidin ve onunla konuşun. Kulübeye gittiğinizde, Tomira’nın ölmek üzere olan ve tedavi etmeye çalıştığı kız Lena hakkında sorulara sorarak Ölüm Döşeğinde isimli ikincil görevin kilidini açabilirsiniz. Görev, Lena’yı kurtarmak için Kırlangıç iksiri yapıp yapmamayı seçmenizi gerektiriyor. (oyunu ilk iki seviyede oynuyorsanız envanterinizde kırlangıç iksiri bulunur, yenisini hazırlamanız gerekmez) Tomira sizi, aradığınız otu bulmak için nehir yatağına yönlendirecektir.

Haritada işaretli alana gidin ve suya dalın. Witcher Duyularınızı kullanarak nehir yatağında bir kaç geyikdikeni bulup toplayın ve görevin bu kısmını tamamlayın.

Not: Nehir kenarında, geyikdikeni bulduğunuz yere yakın bir yerde, Gıcır Gıcır Kızartma Tavası isimli bir yan göreve başlayabilirsiniz. Bunun için terkedilmiş evin dışındaki yaşlı kadın ile konuşmanız yeterlidir.

Vesemir’le Konuş

Ak Bostan Hanına geri döndüğünüzde Vesemir’in Boyan isimli çiftçiyle, onun alışkanlıkları hakkında konuştuğunu görürsünüz. Grifin sözleşmesini kabul ettiğinizden beri Vesemir ile konuşmamışsanız, önce ona sözleşmeyi aldığınızı anlatıp sonra grifini tuzağa çekme planınızı anlatmanız gerekmekte. Ardından Vesemir, tuzak konusunda bir yer bulduğunu söyleyecek; muhtemelen bulduğu yer Boyan isimli çiftçinin tarlası. Haritada işaretli alana gittiğinizde bir ara sahne izleyeceksiniz.

Grifin’i Öldürmek

Kısa bir konuşmanın ardından Vesemir size gwentte kazandığı tatar yayını (arbalet) verecek. 

Not: Seçtiğiniz zorluk seviyesine göre dövüşün zorluğu da değişecektir. Eğer, ana görevlerde bu aşamaya gelmeden Engerek Okulu kılıçlarını elde etmişseniz dövüş biraz daha kolay olacaktır. Dövüşe başlamadan önce Kırlangıç ve Yıldırım iksirlerini hazırlamış olmanız önerilir. Ayrıca grifin, AardMisket Bombası ve Melez Yağına karşı savunmasızdır.

Ara sahnenin ardından dövüş başlar. Arbaleti kullanıp grifini vurabilir ve uçmasını engelleyebilirsiniz. Grifin ile kafa kafaya çarpışmayın; daha az hasar alır. Gerekirse işaretleri kullanın.

Can miktarı yarıya geldiğinde yel değirmeni yakınlarına uçacak. Aynı dövüş burada da devam edecek. Grifini yaya olarak yada at ile takip edebilirsiniz. At ile takip ederseniz Vesemir’in biraz zamana ihtiyacı olacak, yani bir süre tek başınıza olacaksınız. Yaratığı öldürdükten sonra ödül alabilmek için grifini yağmalayın.

Ödülü Al

Ödülünüzü almak için Nilfgaard Garnizonuna geri dönün. Yüzbaşı, Yennefer’ın Vizima‘ya gittiğini söyleyecek ve size hizmetleriniz karşılığında para teklif edecek. Parayı kabul ederseniz (240-300 XP + 150Crownitem) kazanabilir, redderseniz (400-500 XP) kazanabilirsiniz. Bu görevi tamamladıktan sonra yeni görev yerine Leylak ve Bektaşi Üzümleri görevine devam ederseniz.

Günlük Kaydı

Ak Bostan’daki Nilfgaardlı garnizon komutanı, Yennefer’ın nereye gittiğini biliyordu. Açıkgözlü komutan, bu bilgiyi bedava verme konusunda pek bir isteksizdi. Tam bir tecrübe adamı olan komutan, Geralt’ın sahireyi bulmak için her şeyi yapabileceğini çok iyi biliyordu. Geralt’ın şansına, komutanın askerlerinin avlamayı başaramadığı bir grifin, ortalıkta kol geziyordu. Komutan tek bir şey talep edebilirdi: Yardım karşılığında canavarın kellesi.
Witcher, yaptığı araştırmalar sonucu, Ak Bostan’ın hemen dışındaki ana yolda karşılaştığı grifinin, yöre halkına dadanmasının arkasında mantıklı bir sebebin yattığını öğrendi. İşin aslı, Nilfgaard komutanının keşif için gönderdiği askerler, grifinin eşini öldürmüşlerdi. Grifinler eşlerini hayat boyu seçerlerdi ve gördüğü manzara karşısında Geralt’ın yüreği sızladı. Ama her daim profesyonel olan witcher, duygularının işine müdâhil olmasına izin veremezdi.
İş bu tüylü dulu pusuya düşürmeye gediğinde, Geralt yardım için Vesemir’in kapısını çaldı. İki witcherı gırtlağına sarılı hâlde bulan Ak Bostan grifini, kurbanlık bir kuzudan farksızdı. Birliğinde âdet olduğu üzere Geralt, canavarın kafasını av ganimeti olarak aldı ve ödülünü almak için onu, Nilfgaardlı garnizon komutanına teslim etti. Bu ödül hatırlayacağınız üzere Yennefer hakkında bilgiydi.

Hedefler

 • Otacıya geyikdikenini sor.
  • Witcher Hislerini kullanarak nehir yatağında birkaç geyikdikeni bul.
 • Avcıya cesetleri nerede bulduğunu sor.
  • Avcıyı bulmak için Witcher Hislerini kullan.
  • Vahşi köpekleri öldür.
  • Avcıyla konuş.
  • Avcıyı takip et.
  • Witcher Hislerini kullanarak Nilfgaard askerlerinin öldüğü alanı incele.
  • Witcher Hislerini kullanarak Nilfgaard askerlerinin izlerini takip et.
  • Witcher Hislerini kullanarak grifin yuvasını araştır.
 • Vesemir ile konuş.
 • Grifini tuzağa çekeceğiniz alanda Vesemir ile buluş.
 • Grifini öldür.
 • Grifin’in cesedinden ganimet al.
 • Nilfgaardlılardan ödülünü al.
 • görevi bitirebilirsiniz

Notlar

 • Bu görevin sonunda Vesemir’in bize verdiği tatar yayı (arbalet), Geralt’ın su altında kullanabileceği tek silahtır. Bu görevi tamamlamadan önce su altında yağmalama yapmanız daha kolay olacaktır çünkü sudayken hiç bir düşmanın size saldırmayacağı düşünülmektedir. 
 • Otacı Tomira ile konuşmadan önce geyikdikeni bulmuşsanız, onun olduğu bölümleri geçebilirsiniz. Ancak, Tomira’nın kulübesini hiç ziyaret etmezseniz Lena ile tanışamayacak, Ölüm Döşeğinde görevini hiç alamayacaksınız. Grifini öldürdükten sonra Tomira’yı ziyaret ederseniz, oyun otomatik olarak Lena’ya Kırlangıç iksirini vermemişsiniz olarak devam eder. Tomira Lena’nın öldüğünü söylediğinde, oyuncu Lena hakkında Tomira’ya Lena hakkında soru sorabilir. Bu, oyuna yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı ve üzücü bir durum.
 • Avcı Mislav’ın görevlerini tamamlamadan, hatta bu göreve başlamadan önce grifin yuvasını bulabilirsiniz. Bu olduğunda, Mislav ile olan kısımları kaçıracaksınız ve oyun sizden doğrudan yuvayı incelemenizi isteyecek ve 350Tw3 icon xp alacaksınız. Görevden sonra yine de Mislav’ı bulabilirsin ancak normal bir NPC ile konuşur gibi konuşacaksınız.
 • Grifinin öldüğünü komutana bildirdiğinizde, garnizonda bir süre daha kalırsanız kırbaç sesini ve köylünün bağırışlarını duyabilirsin. Tıpkı komutanın belirttiği gibi kırbaç sesi 15 defa duyulur, ardından tamamiyle kesilir.
The Witcher 3 Tam çözüm

Ak Bostandaki Hadise The Witcher 3: Wild Huntün başlangıcında yer alan ana görevlerden biridir. Leylak ve Bektaşi Üzümleri görevinin sonunda karşımıza çıkar ve oyunun en kısa görevlerinden birisidir.

Oynanış

Ak Bostan Canavarı görevini tamamladıktan sonra Vesemir ile konuşmak için Ak Bostan Hanına dönün. Bunu yapmaya karar verdiğinizde, görevin sonunda Ak Bostandan ayrılacağınızı ve henüz bitirmediğiniz yan görevlerde başarısız olacağınızı unutmayın.

Vesemir ile konuşmaya başlayınca bir ekrana ara sahne gelecek. Witcherların ucube olduğunu söyleyen bir grup haydut sizinle kavga etmeye hazırlandığını görürsünüz. Her ne kadar, kavgadan kaçmaya çalışsanızda her iki witcher da kendini kavgaya girmek üzere bulacak. Hızlıca haydutları öldürdükten sonra handan, hatta bölgeden atılacaksınız. Handan atıldığınızda karşınızda Yennefer tarafından yönetilen bir Nilfgaard devriyesi göreceksiniz ve görev sona erecek.

Günlük Kaydı

Witcherlar tarafsız olmalı ve başkalarının işlerine karışmaktan kaçınmalıdırlar. Ama kimi zaman, kayıtsız kalmak zor olabilir.. Geralt ve Vesemir, Yennefer’ı ararken Ak Bostan köyündeki hana uğradılar. Mekânda bir kavganın patlak vermesinin ardından, Vesemir ablukadaki hanı savunmaya karar verdi. Vesemir’in niyeti durumu sakinleştirmek olsa da ne yazık ki vaziyet iyice kızıştı. Witcherlar, çelik kılıçlarını çekmek zorunda kaldılar. İnsanları öldürmek için kullandıkları türden olanları.
Derler ki deyimler, ulusların bilgeliğini temsil eder. Ama “Kavgada tek kalan witcher, kılıç darbeleriyle olur sünger” sözünün doğruluk payı çok nadir durumlarda geçerlidir. Düşmanları sayıca üstün olsa da, Geralt ve Vesemir üstelerinden kolayca geldi. Ne yazık ki korumaya çalıştıkları hancı, bu jestlerine pek minnet duymadı. Kanlı katliam karşısında dehşete düşen hancı, kurtarıcılarını kapı dışarı etti.

Hedefler

 • Haydutları öldür.

The Witcher 3 Tam çözüm

İmparatorun Huzuruna Kabul görevi, The Witcher 3: Wild Huntün ana görevlerinden birisi, başlangıç görevlerinin sonuncusudur. Bu görev, Geralt’ı Vizima‘ya, Nilfgaard İmparatoru Emhyr var Emreis‘in huzuruna kabul edileceği yere götürür.

Eğer oyuncu, The Witcher 2: Assassins of Kingsdeki kayıtlı oyununu 3. oyuna aktarırsa, İmparatorluk generali ve Alba Bölümü Komutanı Morvran Voorhis ile görüşme sırasında küçük bir sorguya tabi tutulur.

Oynanış

Bu görev oldukça keyif verici bir şekilde, Nilfgaard İmparatorluğunun istilası altında olan Vizima’da, oldukça güzel bir kaç kadının sizi yıkamasıyla başlıyor. Banyo keyfiniz çok geçmeden Emhyr’in kahyası Mererid ve yardımcısı Cledwyn tarafından bölünüyor. Kahyanın kurallara bağlılığı ve sakallardan hoşnutsuzluğu üzerine tıraş olmanız gerekiyor.

Tıraş olurken Morvran Voorhis içeri girip sizi sorgulamaya başlıyor. İkinci oyundaki kayıtlı oyununuzu üçüncü oyuna aktarma durumunuza bağlı olarak konuşma seçenekleri değişiklik gösterir.

Kayıtlı oyununuzu seçmemişseniz:

 • Voorhis adamlarına ne olduğunu soracak, cevap verip vermemek size kalmış.

Kayıtlı oyununuzu seçmişseniz görüşme biraz daha uzun sürecek ve Voorhis birkaç soru soracaktır:

 • La Valette Kalesi kuşatması sırasında Aryan La Valette‘yi öldürdün mü? Bu sadece Kırık Çiçekler görevinde Maria Louisa La Valette ile olan etkileşimde ufak bir farklılık gösteriyor ve Molly‘nin durumunu değiştiriyor.
 • Roche‘un yolundan mı yoksa Iorveth‘in yolundan mı gittin? Bu seçiminiz Küçük’ü Hakla görevinde Roche ile yapılacak konuşmaya küçük bir etkisi oluyor.
  • Triss Merigold’u mu yoksa Anaïs La Valette‘ı kurtardın? (Roche’un Yolunu seçmişsen)
  • Triss Merigold’u mu yoksa Saskia‘yı mı kurtardın? (Iorveth’in Yolunu seçersen)
  • Not: Triss’i kurtarıp kurtarmamanın bir önemi yok. Roche’un Yolunu seçerek, Saskia lanetlenmeyecek ancak Geralt, Saskia’nın gerçek halini bilmeyecek. Iorveth’in Yolunu seçmek, en uygun seçim kabul edilir çünkü Saskia’yı kurtarır ve Triss her durumda hayatta kalır.
  • Sile de Tansarville‘i uyardın mı? Hayatta ise, Büyük Kaçış görevinde yer alacak.
  • Witcher Letho‘yu öldürdün mü yoksa sakladın mı? Letho’nun öldüğünü söylersen, Geçmişin Hayaletleri görevine erişilemeyeceği için Kaer Morhen Savaşı sırasında yardıma gelemez.

Sorgulamadan sonra, huzura kabul için kıyafetinizi üç farklı seçenek arasında seçmenize izin verilecek. Size uygun gelen kıyafeti seçin ve giyin. Daha sonra imparatoru nasıl selamlayacağınızı öğrenmeye hazırlanın.

Emhyr ile Tanışma

Talimatları anladığınızı gösterdikten sonra, imparatorla tanışmak için kahyayı imparatorun odasına kadar izleyin. Not: Kale içinde toplanabilecek birçok kutu var. Ne yazık ki bir çoğu kitap içeriyor, ancak bazı el yazmaları ve kullanışlı simya malzemeleri var. Emhyr var Emreis’in huzuruna geldiğinizide eğilmemeyi seçip sohbetin başında küçük bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz. İmparator ile olan özel görüşmenizde size, kısa süre önce bölgeye dönen ve Vahşi Av tarafından takip edilen kızı Ciri’yi bulmanız için bir sözleşme teklif ediliyor. Toplantıdan sonra, İmparatoru selamlamayı seçip seçmemeniz konusunda yorum yaparak Mererid’i takip etmeye devam edeceksiniz. Yennefer’ın odasına varmadan önce Voorhis ile konuşmaktan çekinmeyin.

Yennefer ile Konuşma

Karargah içerisinde, büyükelçi Var Attre‘yi görmezden gelin ve yakındaki odada Yennefer ile konuşmaya gidin. İmparator Emhyr’in hikayesini onaylayacak ve Ciri’yi bulmak için kendi çabalarını anlatacak. O, Skellige‘deki büyülü bir patlamayı araştırırken siz de Velen‘de Hendrick adında bir tüccarı aramaya başlayacaksınız, bunun için de ayrılmanız gerekmekte. Yennefer ayrıca, Triss’in Novigrad‘da olduğunu söyleyip bağlantı kurmanızı önerecek.

Yennefer ile ayrıldıktan sonra, kaçırmış olabileceğiniz herhangi bir ganimet varsa ele geçirebilir, büyükelçi var Attre ile güncel olaylar hakkında bilgi alabilir ve daha sonra eşyalarınızı Mererid’den geri alıp görevi tamamlamak için yola çıkabilirsiniz.

Günlük Kaydı

Geralt, Yennefer’ı bulmak için yıllarını harcasa da Yennefer onu buldu. Yennefer, Ak Bostanın dışında, Nilfgaard askerleri eşliğinde belirdi. Bir zamanın âşıkları, yeniden bir araya gelmelerini kutlayamadılar çünkü sahire, acele etmeleri konusunda ısrarcıydı.
Geralt ve Yennefer, Nilfgaardlılar eşliğinde Ak Bostan’dan ayrıldı ama Vizima’ya sadece witcher ve sahire ulaşabildi. Grup, yolda bir heyula süvarileri alayının saldırısına uğramıştı. Bu da bir savaş alameti olan Vahşi Av’dı.
Geralt’ın kafası soru işaretleriyle doluydu. Yen neye bulaşmıştı? Av onları nasıl bulmuştu? Neden onları arıyordu? Geralt neden Vizima’ya çağrılmıştı? Cevaplarını, Nilfgaard İmparatoru’nun ta kendisi, Emhyr var Emreis, Düşmanlarının Mezarı Üzerinde Dans Eden Kor Avel’den alacaktı. Yani bilinen dünyadaki en güçlü adamdan.
Geralt’ın Emhyr huzurunda yaptığı görüşme kısa olsa da faydalıydı. İmparator’un kızı ve Geralt’ın eski varisi ve arkadaşı olan Cirilla, çok uzak bir diyardan dönmüştü. Cirilla tehlikedeydi, hayatı risk altındaydı. Vahşi Av, onun peşindeydi. Emhyr, uzun zamandır görmediği kızını heyulalardan önce bulması gerektiğinin farkındaydı. Önce, Yennefer’ın yardımına başvurdu. Ama çok geömeden, sahirenin saptama büyüsünün Av’ın dikkatini çektiğini fark ettiler. Durum apaçık ortadaydı: Ciri’yi büyüye başvurmadan, geleneksel yöntemler vasıtasıyla bulmalılardı. Rivialı Geralt iz bulma konusunda çoğu kişiden uzman olduğu için Emhyr, yardımı karşılığında ona tepeleme bir dağ altın sözü verdi. Ama Geralt bu görevi isteyerek kabul etti çünkü gerekçesi maddi değil, maneviydi. Bunu herkesten iyi biliyorum çünkü Ciri, Geralt’ın tüm dünyadaki en sevdiği insandı. Onu kurtarmak için her şeyi yapardı.

Hedefler

 • Giyin ve kahya ile konuş.
 • Kahyayı takip et.
 • Yennefer ile konuş.
 • Kahyadan ekipmanlarını al.

Buglar

 • PS4’te Voorhis ile ikinci oyundaki kayıtlı oyununuzu içeri aktarmamanız halinde bile, sanki bunu yapmışsınız gibi ikinci oyun hakkında konuşabilirsiniz.

The Witcher 3 Tam çözüm

The Witcher 3 Tam çözüm 1.Bölüm

Nilfgaard Muhbiri The Witcher 3: Wild Hunt içerisinde yer alan ana görevlerden biridir ve 1. bölümdeki ilk görevdir

Oynanış

Vizima‘da kahyadan eşyalarınızı alıp ön kapıya ilerleyin ve Asılmış Adam Ağacına hızlı seyahat gerçekleştirin. Eğer biraz gwent oynamak isterseniz, Ak Bostan’daki rakibinize göre sizi biraz daha zorlayacak olan Nilfgaardlı asilzade ile Vizima’nın bahçesinde bir kaç el oyun oynayabilirsiniz.

Kavşaktaki Han’a Git 

Asılmış Adam Ağacına vardığında görev listenize bir kaç görev eklenmiş olacak: Ciri’nin İzinden, Novigrad’ın Odun Ateşleri, ve İstikamet: Skellige. Bu görevlerin hepsi ilk bölümde yer alır ve hepsini tamamlamak biraz zaman alabilir. Şimdilik işaretli göreve odaklanın. Kavşaktaki Hana ulaşmak için Dutvadisi içerisinden geçerek yolu takip edin. Nehrin karşısına geçerek hana girin ve görevi devam ettirin.

Not: Dutvadisi’den Kavşaktaki Han’a giderken yol üzerinde iki adet ikincil görevle karşılaşırsınız: Cenaze Ateşi ve Yabancının Merhametinde. İki görevde oldukça basit ve kolay. Hızlıca tamamlayabilirsiniz

Hendrik’i Soruştur 

Geralt hana girdiğinde doğrudan Hancı ile konuşabilir yada ülkenin mevcut durumu hakkında konuşan bir çiftle etkileşime geçebilir. Hancıya Hendrik‘i sorduğunuzda pek konuşkan olmadığını görürsünüz. Bir içki istediğiniz sırada Baron‘un adamları içeri girerler. Sonuçları birbirinden farklı üç seçenekten birisini seçmeniz gerekmekte:

 1. Geri çekil yada öl: Baron’un adamlarının size düşman olmasına ve saldırmasına neden olur. Ayrıca daha fazlası hanın dışarısında bekliyor olacak ancak arka kapıdan kaçabilirsiniz. Hancı, Geralt’ın başını belaya soktuğunu ve baronun dikkatini köylere çektiğini söyleyip duruma üzülecek. Buna karşın Hendrik hakkında bildiklerini anlatacak. Daha sonra, baronun kalan adamlarından kaçmak için arka kapıyı kullanın yada ön kapıdan çıkarak kalanları da öldürün.
 2. Ben Witcher’ım: Baron’un adamlarının sizden korkmasına neden olur ve içkinizi bitirmek için sizi yalnız bırakırlar. Hancı, baronun adamlarıyla sorun yaşamadığınız için size teşekkür edecek ve Hendrik’i bulmak için istediğiniz bilgileri size verecek. Daha sonra Geralt hancıya fazladan soru sorarak kanlı baron hakkında daha fazla şey öğrenebilir. Bununla birlikte, Baron’un adamlarının önünde saldırganca bir eyleme geçerseniz, oyun ilk seçeneği seçmişsiniz gibi davranacak ve yine kavga çıkacak.
 3. Bir içkiye ne dersin?: Bu seçenek ile olası bir kavgayı önlemiş olabileceğiniz gibi, vereceğiniz tepkilere göre tekrar kavga başlatabilirsiniz. Eğer bir içki alırsanız hiç Crownitem ödemeyecek ve bölgenin yöneticisi kanlı baron hakkında bir şeyler öğrenebileceksiniz.

Not: Burada, baronun adamlarına verdiğiniz tepkiler, Kanlı Baron görevinde Baron’un kalesi olan Karga Tüneğine giriş yapmanızı etkileyecektir. Görev sırasında gösterdiğiniz davranışlar geri alınamaz. Sadece, ne kadar sakin kalırsan kaleye girişin o kadar kolay olacak. Eğer handaki askerlere aksi davranmışsan, Karga Tüneğine girişte askerler, arkadaşlarını Geralt’ın öldürdüğünü öğrenir ve zorluk çıkartır. Ayrıca Aile Meseleleri görevinde The Pellar‘ın kulübesinde işler karışır

Heatherton’da Hendrik’i Araştır 

Heatherton, handan çok uzak olmayan ve yakın zamanda Vahşi Av tarafından basılmış bir köydür. Bir kaç kuduz köpeğin saldırısına uğramış köylü adamı kurtardıktan sonra, adam, Geralt’a köye olanları ve Hendrik’in Vahşi Av tarafından arandığını, öldürülmeden önce bilgi almak için işkence yapıldığını söyleyecek.

Hendrik’in kulübesine gidin ve bir anahtar bulmak için cesedi (özellikle botlarını) araştırın. Daha sonra kulübeyi araştırdığınızda Aard işareti ile Witcher Hislerini kullanarak bulabileceğiniz, hayvan derisiyle gizlenmiş bir mahzen bulacaksınız. Mahzene girdiğinizde iki bölmeyi birbirinden ayıran mum ile etkileşime girerek gizli bölmeyi açın ve Hendrik’in notlarını bulun. Notlarda Ciri hakkında olası iki ipucu yer alıyor: Karga Tüneği’ndeki Kanlı Baron ve Ortakoru yakınlarında bir cadı. Görevi tamamladıktan sonra görev listenize iki yeni görev eklenmiş olacak.

Günlük Kaydı 

Geralt, bağlılığın da bir göstergesi olarak, Ciri’yi aramak için Velen‘e gitti. Burasının nasıl da iğrenç bir yer olduğunu sadece gidenler bilebilir. O zamanlar, burası Sahipsiz Topraklar olarak biliniyordu. Neden mi? Çünkü Nilfgaard imparatoru burayı henüz sahiplenmemişti, Temerya karmaşa içindeydi ve Redanyalılar da çoktan kuzeye geçilmişlerdi. Sorumluluk, Sahipsiz’in kendisine kalmış ve o da korkunç bir hükümdardı.
Geralt, Ciri’nin vakası üzerinde çalışan imparatorluk ajanı Hendrik’i bulmalı ve toplamayı başardığı bilgileri almalıydı
Lâkin Hendrik’in artık yaşayanlar diyarında olmadığı ortaya çıktı. Vahşi Av onu öldürmüştü. Hayalet vari sürücüler, aynı zamanda Ciri’yi arıyorlardı ve Geralt’tan önce davranmışlardı. Witcher, Hendrik’in büyüsü hakkında sadece üstünkörü yazılmış birkaç not bulmayı başarmıştı ama şansına, bu karalamalardan bazılarında değerli bilgiler mevcuttu. Görünüşe göre Ciri, Velen’in kendinden menkul yöneticisi Kanlı Baron’un misafiri olmuş ve muhtemelen Ortakoru civarında yaşayan bir cadıyla münakaşaya girmişti.

Hedefler 

 • Velen’e seyahat et.
 • Kavşaktaki Han’a git..
 • Kavşaktaki Han’dan Hendrik adındaki ajanı soruştur.
  • Baron’un adamlarını yen (isteğe bağlı) Handayken düşmanca davranırsanız
 • Hancı ile Hendrik adındaki ajan hakkında konuşmanı tamamla.
 • Heatherton köyünde Hendrick adındaki casusu ara.
 • Hayatta kalan kişiyle konuş ve köyde neler olduğunu öğren.
 • Hendrik adındaki ajanı bul.
 • Witcher Hislerini kullanarak ajanın kulübesini ara

Notlar 

 • Kavşaktaki Han köyüne açılan kapıda Philip Strenger’ın (baronun) kızı Tamara Strenger‘ın bir afişi vardır. Kızının kaçırıldığını düşünen baron, kızını kurtaracak kişi için bir ödül teklif etmiştir. Aynı afiş Hendrik’in kulübesinde de vardır.
görev bitirebilirsiniz

The Witcher 3 Tam çözüm

Kanlı Baron The Witcher 3: Wild Hunt içerisindeki ana görevlerden biridir. Cadının Peşinde görevinden önce yada sonra tamamlanabilir.

Oynanış 

Karga Tüneğine geldiğinizde, Nilfgaard Muhbiri görevinde Baron’un adamlarına davranış şeklinize göre karşılanacaksınız. Eğer Baron’un adamlarını öldürmüşseniz, halk Geralt’ın kaleye/köye gelmesinden korkacak ve askerler düşmanca davranıp kaleye girmenize izin vermeyecekler. Eğer Baron’un adamlarını öldürmemiş iseniz, sadece muhafızları Baron ile görüşmeniz konusunda ikna etmeniz gerekiyor. Bunlar dışında, Kavşaktaki Han‘a uğramadan ve Baron’un adamlarıyla karşılaşmadan da ilerleyebileceğiniz üçüncü bir seçenek bulunmakta. Bu seçenekte, muhafızlar Geralt’a güvenmeyecek, aynı zamanda saldırmayacaklar. Baron ile görüşmek için 15 Crownitem ödemeniz yada gizli geçidi kullanmanız gerekecek.

Şiddet Yolu 

Karga Tüneği sınırları içerisindeki köye geri dönün. Haritada işaretli alana girdiğinizde kütüğün üzerinde oturmuş yaşlı bir köylü göreceksiniz. Köylüyle konuşmayı deneyebilir yada kendiniz alternatif bir giriş bulmayı deneyebilirsiniz. Adamla konuşmaya karar verdikten sonra da konuşmadan çıkıp girişi kendiniz bulmayı deneyebilirsiniz.

Oldman

Kaçmak için çok yaşlıyım

Yaşlı adama, kaleye başka bir yol olup olmadığını öğrenmek için bölgeyi iyi tanıyıp tanımadığını sorun. Yaşlı adam, kaleye giden gizli geçidin yerini söyleme karşılığında para isteyecek. 15 Crownitem ödeyebilir yada ödemeyi reddedip girişi kendiniz bulmayı deneyebilirsiniz. Eğer ödemeyi seçerseniz, yaşlı adam size, kale yakınlarındaki hendekte boğulmuş bir çocuğun hikayesini anlatacak. İlerleyen zamanlarda çocuğun kaybolan başlığı, kale sınırları içindeki kuyunun yanında bulunmuş. Çocuğun kuyuya düşmesiyle, kuyu ile hendek arasında bir geçit olabileceği anlamı çıkmış. Bunları anlattıktan sonra kalenin kuzeybatısında, ölü çocuk için yapılmış türbeye nasıl gidileceğini anlatacak.

Yaşlı adamın talimatları doğrultusunda türbeye ulaşın yada basitçe haritayı takip edin. Türbeye ulaştığınızda türbeyi arkanıza alın ve karşınızdaki alanı araştırın.

Not: Mağaranın çok karanlık olduğunu ve içinde düşman olduğunu belirtmekte fayda var. Karanlıkta daha iyi görebilmen için kedi iksiri içmen gerekebilir. Alternatif olarak bir meşale de kısa bir alanın aydınlatılması için iş görür. Ek olarak mağarada yağmalanabilecek birkaç sandık var. Bazı sandıklar suyun içerisinde olduğu için dalış yapman gerekmekte. Ayrıca mağaradaki sandıklar birisi Ekipman Avı: Kurt Okulu Teçhizatı görevi ile ilgili.

Mağaraya girebilmek için suyun altına kısa bir dalış gerçekleştirin. Karaya çıktığınızda su cadısı tehdidine karşı hazırlıklı olun. Kuyudan çıktıktan sonra bir ara sahne girecek, daha sonra Geralt Baron ile konuşacak

Sakin Yol 

Olay çıkartmazsanız, sakin bir şekilde içeri girebilirsiniz. Çavuşu kaleye doğru ilerlerken takip edin. Çavuş ile savaştaki hizmetleriyle ilgili sohbet edebilirsiniz. Yolculuk, Baron’un Havart var Moehoen ile konuştuğu arka bahçede sona erecek.

Baron ile konuşma 

Kaleye nasıl girerseniz girin, ister barışçıl ister şiddet yoluyla, Baron tarafından oldukça sevinçli bir şekilde karşılanacaksınız. Hangi diyaloğu seçtiğiniz fark etmeksizin, sonunda Baron, yorgun, yaralı ve sırılsıklam olmuş Ciri ile nasıl tanıştığını anlatmaya başlayacak. Bu görev şimdilik sona eriyor ve yerini Ciri’nin Hikayesi: Kurtların Kralı görevine bırakıyor…

Günlük Kaydı 

Nilfgaard ajanı, Ciri’nin Velen‘in kendinden menkul yöneticisi olan baronuyla kaldığını saptamıştı. Bu adam, şiddete olan eğilimi ve ardında bıraktığı beş kilometrelik korkunç iz ve buradan aldığı mahlasla tanınıyordu. Bu mahlas, Kanlı Baron’du. Lakaplardan korkmayan, hele ki vücut sıvılarından doğan mahlaslardan hiç çekinmeyen Geralt, Cirilla’yı sormak için baronun konutu olan Karga Tüneği’ne doğru yola koyuldu.

Geralt Kavşaktaki Han’da kavga ederse:

Kalenin kapısındaki muhafızlar, Geralt’ı gördüklerine hiç sevinmemişlerdi. Onu reddedip arkasından da birkaç tehdit savurdular. Fakat witcher, Kanlı Baron’la görüşmeliydi, bu yüzden de Karga Tüneği’ne giden başka bir yol aramaya başladı.

Geralt yaşlı adamdan yardım alırsa:

Şaşırtıcıdır ki Geralt, kalenin yakınlarında tanıştığı bir köylüden yardım aldı. İhtiyar, Geralt’ın Karga Tüneği’ne giden bir yol bulacağı iddiasıyla, witcherı eski bir kuyunun kaynağına gönderdi.
Kanlı Baron’la yaptığı görüşme, Geralt’a olağandışı gelmişti ve baronun kendisi hiç de öyle söylendiği gibi kanlı değildi. Ya da görünüşü mü öyle değildi? Her halükarda, Ciri’nin belli bir süre önce Karga Tüneği’ni ziyaret ettiği ortaya çıktı fakat bilginin ödenmesi gereken bir bedeli vardı.

Hedefler 

 • Baronun kalesine git
 • Baronu bul
 • Farklı bir yoldan giderseniz:
  • Kaleye girmek için eski kuyudan tırman.
 • Geralt’a geçiş için izin verilirse:
  • Çavuşu takip et.
 • Baronla konuş.

Notlar 

 • Nilfgaard Muhbiri görevini tamamlamadan önce Karga Tüneği’ne mağaradan girmeye çalışırsanız, girişin enkaz ile kapandığını ve baronun adamlarının enkazı kimin kaldıracağını tartıştıklarını görürsün.
 • Yaşlı adama fazladan soru sorduğunuzda, kız kardeşinin Kavşaktaki Han hancısı ile evli olduğunu söyleyecek. Muhtemelen bu sebepten yardım ediyor size.
Görevi tamamlayabilirsiniz.

The Witcher 3 Tam çözüm

Ciri’nin Hikayesi: Kurtların Kralı 1. bölümdeki ana görevlerden biridir ve The Witcher 3: Wild Hunt içerisinde Ciri’nin ilk görevidir. Görev, Phillip Strenger‘ın Geralt’a Ciri ile nasıl tanıştıklarını anlatmaya başlamasıyla başlar. Ciri ormanda bilinmeyen bir düşmandan kaçar ve oyuncu tarafından kontrol edilmeden önce yüksek bir yerden su birikintisine düşer. Daha sonra karakterin yönetimi oyuncuya geçer.

Not: Ciri’nin kontrolleri de Geralt’ın kontrollerine benzemektedir ancak ilerleyen zamanlarda ek özellikler kazanacaktır. Şuan için atılma hamleleriniz Geralt’tan farklıdır. Görev süresince haritaya ve envanterinize erişim kapalı olacaktır.

Oynanış 

Düştüğünüz yer biraz yüksek olduğu için tek yapabileceğiniz ilerlemek olacak. Biraz ilerledikten sonra kurtlardan kaçıp ağaca tırmanan Gretka isimli kız ile tanışacaksınız.

Not: Çevrede bulabildiğiniz tüm simya malzemelerini toplayın, görevin ilerleyen zamanlarında lazım olacak.

Kurtları öldürdükten sonra Gretka ağaçtan inecek ve Ciri ile tanışacak. Neden burada olduğunu sorduğunuzda, küçük bir suç işlediğini, ailesi tarafından şekerleme patikasına gönderildiğini, patikayı takip ederken bir kelebek gördüğünü ve yolunu kaybettiğini anlatacak. Ayrıca Gretka, eve geri dönemeyeceğini çünkü eve dönüş yolu üzerinde Kurt Kralı olduğunu ve ondan korktuğunu söyleyecek. Kıza olabildiğince sakinleştirici cevaplar vererek ona eşlik edin.

Biraz daha ilerledikten sonra, yolunuz üzerinde başka bir kurt sürüsü daha göreceksiniz; Gretka yakındaki bir çalıya saklanırken siz de inek leşiyle beslenen sürüyü keseceksiniz. Neyse ki sürü Gretka’ya saldırmayacak, yani kolayca kesebilirsiniz. Sürüyü alt ettikten sonra Gretka saklandığı yerden çıkacak ve nehir yatağında ilerlemeye devam edeceksiniz.

İkilinin yolculuğu, bilinmeyen bir canavar tarafından saldırıya uğramış ve parçalara ayrılmış ceset kalıntılarını fark etmesiyle kesintiye uğrayacak. Ciri ceset kalıntılarını yakından incelemeden önce Gretka’ya geride kalmasını söyler

 • Halfbody

  Gözler – kan çanağı ve yaşlı, yakın zamanda ölmüş

 • Kafa – dudaklar parçalanmış ve şişmiş; dilini ısırmış
 • Göğüs – ezilmiş, kaburgalar akciğerini deşmiş
 • Bacak – bir şey bacağını koparmış
 • Karın – karaciğeri kayıp

Burada önemli olan, göğüs, bacak ve karındır. Böylelikle Ciri, bu yaraların bir kurtadam tarafından yapıldığı soncuna varacaktır. Eğer karın dışında diğer bölümleri incelerseniz, Ciri bu yaraların bir iblis tarafından yapıldığını düşünecek ve yanlış yağı hazırlayacaktır. İncelemenize göre dövüş sizin için daha zor yada kolay olacak.

Bu malzemeleri toplayın ve Gretka’yı takip etmeye devam edin. Ciri, yağı hazırlamak için cesedin yakınlarında küçük bir ateş yakacak. Her şey hazır olduğunda, Gretka’yı karanlık bir mağaraya kadar takip edin ve Kurtların Kralı olarak adlandırılan kurtadam sonraki kurbanına saldırmak üzereyken olaya müdahil olun.

Kurtadamı öldür 

Kurtların Kralı, Ciri için küçük bir düşman olsa da tedbiri elden bırakmayan Ciri hazırlıklıydı. Eğer malzemeleri toplamazsanız, dövüş biraz daha zorlayıcı olacaktır. Eğer Ciri, cesedi inceleme konusunda aceleci davranıp yanlış yağı hazırlamışsa, kurtadam Dolunay denilen bir yetenek kullanabilecek. Bu yetenek, kurtadama her saldırdığınızda onun boyutunun artmasına ve daha güçlü bir hedef olmasına yol açar.

Kurtadamı alt ettikten sonra Ciri, kurtardığı kimliği belirsiz adamla konuşabilir. Adama nehir yatağında ceset bulduğundan bahsederse, cesedin Ortakoru‘dan dönerken yollarının ayrıldığı arkadaşı Yaren’e ait olduğunu söyleyecek. Adam daha sonra Ciri’yi, ödül alabileceği düşüncesiyle Karga Tüneği‘ne, Baron’a götürecek ancak ödül alamayacak.

Flashback burada sona eriyor ve Baron ile Geralt’ın konuşmasına geri dönüyorz. Baron Geralt’a, Gretka’nın ailesinin aldıkları karardan ötürü kızı evine göndermediğini, kalede kalmasına ve mutfak işlerine yardım etmesine izin verdiğini söyler. Bununla birlikte, Baron, Ciri’nin nerede olduğu hakkında daha fazla bilgiyi kendi karısının ve kızının bulunması karşılığında verebileceğini, o zamana kadar yardım etmeyeceğini söyleyecek. Diyalog ekranında hangi seçeneği seçerseniz seçin, sonuçları aynı olacak. Görev burada sona eriyor ve bir sonraki ana görev Aile Meseleleri ile Ciri’nin Odası isimli ikincil görev başlıyor..

Hedefler 

 • Nehir yatağını takip et ve yardım bul.
 • Kurtları öldür
 • Gretka’yı takip et.
 • Gretka’yı kurtlardan koru. (2x)
 • Kurtboğan topla
 • Ahmak maydonozu topla.
 • Kurtadamı öldür

Günlük Kaydı 

Kambur Batağı‘ndaki yaratıklardan kaçan Ciri, Pontar‘ın kurumuş bir koluna vardı..
Eski nehir yatağından giden Ciri, Gretka adında bir kızla karşılaştı. Çocuğun titrek bir sesle bahsettiği, tüyler ürperten bir balattan fırlamış havası uyandıran korkunç Kurt Kral, gitmeleri gereken yolda kol geziyordu.
İşin aslı, Kurt Kralın sıradan bir kurt olduğu ortaya çıktı. Ciri kurdu kesti fakat mücadele esnasında ağır yaralandı. Ciri müdahil olmadan önce kurdun saldırmak üzere olduğu köylü, hayatını kurtardığı için teşekkür etti ve Gretka’yla ikisini, baronun karınlarını doyurup yaralarına pansuman yaptıracağı Karga Tüneği’ne götürmeyi teklif etti.
Görevi tamamlayabilirsiniz.

The Witcher 3 Tam çözüm

The Witcher 3 Tam Çözüm (Görevler)” için 2 yorum

 • 15 Nisan 2020 tarihinde, saat 17:36
  Permalink

  Harika olmuş resmen hayat kurtarıyor 🙂 devamı ne zaman gelir?

  Yanıtla
  • 17 Nisan 2020 tarihinde, saat 01:11
   Permalink

   Şuanda dlcler için tam çözüm yapıyoruz devamını kısa süre içerisinde yapmayı planlıyoruz.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: